MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 am - 07.00 am P90X06.00 am - 06.45 am
Sue Monahan


Cycle06.00 am - 06.45 am
Rue Walther
Vinyasa Yoga06.30 am - 07.30 am
Sabine Merz
P90X06.00 am - 06.45 am
Sue Monahan


Cycle06.00 am - 06.45 am
Rue Walther
P90X Tabata06.00 am - 06.45 am
Sue Monahan
Qigong/Tai-Chi06.00 am - 07.00 am
Makani Freitas
07.00 am - 08.00 am
08.00 am - 09.00 am Toning & Flexibility08.30 am - 09.15 am
Beth Rossi


Step & Sculpt09.30 am - 10.30 am
Beth Rossi


Vinyasa Yoga10.30 am - 11.30 am
Sabine Merz
Pilates Mat08.00 am - 09.00 am
Deb Oakley
Step08.00 am - 09.00 am
Deb Oakley
Vinyasa Yoga08.00 am - 09.00 am
Anastasia Ezequelle
Total Body Sculpt08.30 am - 09.30 am
Deb Oakley


Boot Camp09.00 am - 10.00 am
Jeremy Dillon


Step & Sculpt09.30 am - 10.30 am
Beth Rossi


Pilates Mat10.30 am - 11.30 am
Rosalie Peri
Step08.00 am - 09.00 am
Deb Oakley
09.00 am - 10.00 am HIIT & Sculpt09.30 am - 10.30 am
Andrea Zawacki


Step10.30 am - 11.30 am
Andrea Zawacki
Pilates Mat09.30 am - 10.30 am
Rosalie Peri


Barre10.30 am - 11.15 am
Heather Paul
Aerobics09.30 am - 10.30 am
Heather Paul


Total Body Sculpt10.30 am - 11.30 am
Heather Paul
Cycle09.00 am - 10.00 am
Rue Walther


Step09.15 am - 10.15 am
Deb Oakley


Boot Camp10.00 am - 11.00 am
Keegan Yentsch


Hatha Yoga10.30 am - 11.45 am
Rosalie Peri
Qigong/Tai-Chi09.00 am - 10.00 am
Makani Freitas
10.00 am - 11.00 am Cycle10.00 am - 11.00 am
Jamie Messer


Restorative Yoga10.30 am - 11.45 am
Rashel Keeling
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm Pilates Mat12.00 pm - 01.00 pm
Rosalie Peri
Anusara-Inspired Yoga12.00 pm - 01.00 pm
Ellie Cook
Hatha Yoga12.00 pm - 01.00 pm
Rosalie Peri
ZUMBA GOLD ®12.00 pm - 01.00 pm
Johnna Paulsen
Anusara-Inspired Yoga12.00 pm - 01.15 pm
Ellie Cook
Stability Ball12.00 pm - 01.00 pm
Rosalie Peri
Restorative Yoga12.00 pm - 01.00 pm
Rashel Keeling
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm Restorative Yoga02.00 pm - 03.15 pm
Rashel Keeling
Gentle Yoga02.00 pm - 03.15 pm
Rashel Keeling
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm Total Body Sculpt04.00 pm - 05.00 pm
Andrea Zawacki
Flexible Strength04.00 pm - 05.00 pm
Heather Paul
Barre04.30 pm - 05.30 pm
Johnna Paulsen


Boxing05.30 pm - 06.30 pm
Keegan Yentsch


Cycle06.00 pm - 07.00 pm
Rue Walther


Vinyasa Yoga06.30 pm - 07.30 pm
Sabine Merz
HIIT & Sculpt04.00 pm - 05.00 pm
Andrea Zawacki
05.00 pm - 06.00 pm Abs & Glutes05.00 pm - 05.20 pm
Andrea Zawacki


Barre05.30 pm - 06.30 pm
Jen Davis


Boot Camp06.00 pm - 07.00 pm
Adrian Burgos


Hatha Yoga06.50 pm - 08.20 pm
Michael Caron
Zumba05.15 pm - 06.15 pm
Johnna Paulsen


Cycle06.00 pm - 07.00 pm
Jamie Messer


Pilates Mat06.30 pm - 07.30 pm
Rosalie Peri
P90X Core05.00 pm - 05.30 pm
Rosalie Peri


PiYo05.30 pm - 06.30 pm
Rosalie Peri


Boot Camp06.00 pm - 07.00 pm
Adrian Burgos


Cycle06.00 pm - 07.00 pm
Rue Walther


Vinyasa Yoga06.50 pm - 07.50 pm
Sabine Merz
Flexible Strength05.30 pm - 06.30 pm
Heather Paul
Power Vinyasa Yoga05.00 pm - 06.00 pm
Anastasia Ezequelle
06.00 pm - 07.00 pm
07.00 pm - 08.00 pm
08.00 pm - 09.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 pm - 06.00 pm Abs & Glutes05.00 pm - 05.20 pm
Andrea Zawacki
Click on the class name to get additional info

Monday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am Aerobics09.30 am - 10.30 am
Heather Paul
10.00 am - 11.00 am
Click on the class name to get additional info

Thursday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
12.00 pm - 01.00 pm Anusara-Inspired Yoga12.00 pm - 01.00 pm
Ellie Cook
Anusara-Inspired Yoga12.00 pm - 01.15 pm
Ellie Cook
01.00 pm - 02.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
10.00 am - 11.00 am Barre10.30 am - 11.15 am
Heather Paul
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm Barre04.30 pm - 05.30 pm
Johnna Paulsen
05.00 pm - 06.00 pm Barre05.30 pm - 06.30 pm
Jen Davis
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Wednesday

Thursday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am Boot Camp09.00 am - 10.00 am
Jeremy Dillon
10.00 am - 11.00 am Boot Camp10.00 am - 11.00 am
Keegan Yentsch
Click on the class name to get additional info

Friday

Saturday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 pm - 06.00 pm Boxing05.30 pm - 06.30 pm
Keegan Yentsch
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Thursday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 am - 07.00 am Cycle06.00 am - 06.45 am
Rue Walther
Cycle06.00 am - 06.45 am
Rue Walther
07.00 am - 08.00 am
08.00 am - 09.00 am
09.00 am - 10.00 am Cycle09.00 am - 10.00 am
Rue Walther
10.00 am - 11.00 am Cycle10.00 am - 11.00 am
Jamie Messer
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm
05.00 pm - 06.00 pm
06.00 pm - 07.00 pm Cycle06.00 pm - 07.00 pm
Jamie Messer
Cycle06.00 pm - 07.00 pm
Rue Walther
Cycle06.00 pm - 07.00 pm
Rue Walther
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 pm - 06.00 pm Zumba05.15 pm - 06.15 pm
Johnna Paulsen
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
04.00 pm - 05.00 pm Flexible Strength04.00 pm - 05.00 pm
Heather Paul
05.00 pm - 06.00 pm Flexible Strength05.30 pm - 06.30 pm
Heather Paul
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
02.00 pm - 03.00 pm Gentle Yoga02.00 pm - 03.15 pm
Rashel Keeling
03.00 pm - 04.00 pm
Click on the class name to get additional info

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
10.00 am - 11.00 am Hatha Yoga10.30 am - 11.45 am
Rosalie Peri
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm Hatha Yoga12.00 pm - 01.00 pm
Rosalie Peri
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm
05.00 pm - 06.00 pm
06.00 pm - 07.00 pm Hatha Yoga06.50 pm - 08.20 pm
Michael Caron
07.00 pm - 08.00 pm
08.00 pm - 09.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Wednesday

Saturday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am HIIT & Sculpt09.30 am - 10.30 am
Andrea Zawacki
10.00 am - 11.00 am
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm HIIT & Sculpt04.00 pm - 05.00 pm
Andrea Zawacki
Click on the class name to get additional info

Tuesday

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 am - 07.00 am P90X06.00 am - 06.45 am
Sue Monahan
P90X06.00 am - 06.45 am
Sue Monahan
Click on the class name to get additional info

Monday

Wednesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 pm - 06.00 pm P90X Core05.00 pm - 05.30 pm
Rosalie Peri
Click on the class name to get additional info

Wednesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 am - 07.00 am P90X Tabata06.00 am - 06.45 am
Sue Monahan
Click on the class name to get additional info

Thursday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
08.00 am - 09.00 am Pilates Mat08.00 am - 09.00 am
Deb Oakley
09.00 am - 10.00 am Pilates Mat09.30 am - 10.30 am
Rosalie Peri
10.00 am - 11.00 am Pilates Mat10.30 am - 11.30 am
Rosalie Peri
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm Pilates Mat12.00 pm - 01.00 pm
Rosalie Peri
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm
05.00 pm - 06.00 pm
06.00 pm - 07.00 pm Pilates Mat06.30 pm - 07.30 pm
Rosalie Peri
07.00 pm - 08.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 pm - 06.00 pm PiYo05.30 pm - 06.30 pm
Rosalie Peri
06.00 pm - 07.00 pm
Click on the class name to get additional info

Wednesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
05.00 pm - 06.00 pm Power Vinyasa Yoga05.00 pm - 06.00 pm
Anastasia Ezequelle
Click on the class name to get additional info

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 am - 07.00 am Qigong/Tai-Chi06.00 am - 07.00 am
Makani Freitas
07.00 am - 08.00 am
08.00 am - 09.00 am
09.00 am - 10.00 am Qigong/Tai-Chi09.00 am - 10.00 am
Makani Freitas
Click on the class name to get additional info

Friday

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
10.00 am - 11.00 am Restorative Yoga10.30 am - 11.45 am
Rashel Keeling
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm Restorative Yoga12.00 pm - 01.00 pm
Rashel Keeling
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm Restorative Yoga02.00 pm - 03.15 pm
Rashel Keeling
03.00 pm - 04.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
12.00 pm - 01.00 pm Stability Ball12.00 pm - 01.00 pm
Rosalie Peri
Click on the class name to get additional info

Saturday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
08.00 am - 09.00 am Step08.00 am - 09.00 am
Deb Oakley
Step08.00 am - 09.00 am
Deb Oakley
09.00 am - 10.00 am Step09.15 am - 10.15 am
Deb Oakley
10.00 am - 11.00 am Step10.30 am - 11.30 am
Andrea Zawacki
11.00 am - 12.00 pm
Click on the class name to get additional info

Tuesday

Wednesday

Saturday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
09.00 am - 10.00 am Step & Sculpt09.30 am - 10.30 am
Beth Rossi
Step & Sculpt09.30 am - 10.30 am
Beth Rossi
10.00 am - 11.00 am
Click on the class name to get additional info

Monday

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
08.00 am - 09.00 am Toning & Flexibility08.30 am - 09.15 am
Beth Rossi
09.00 am - 10.00 am
Click on the class name to get additional info

Monday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
08.00 am - 09.00 am Total Body Sculpt08.30 am - 09.30 am
Deb Oakley
09.00 am - 10.00 am
10.00 am - 11.00 am Total Body Sculpt10.30 am - 11.30 am
Heather Paul
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm Total Body Sculpt04.00 pm - 05.00 pm
Andrea Zawacki
Click on the class name to get additional info

Monday

Thursday

Friday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 pm - 07.00 pm Boot Camp06.00 pm - 07.00 pm
Adrian Burgos
Boot Camp06.00 pm - 07.00 pm
Adrian Burgos
Click on the class name to get additional info

Monday

Wednesday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06.00 am - 07.00 am Vinyasa Yoga06.30 am - 07.30 am
Sabine Merz
07.00 am - 08.00 am
08.00 am - 09.00 am Vinyasa Yoga08.00 am - 09.00 am
Anastasia Ezequelle
09.00 am - 10.00 am
10.00 am - 11.00 am Vinyasa Yoga10.30 am - 11.30 am
Sabine Merz
11.00 am - 12.00 pm
12.00 pm - 01.00 pm
01.00 pm - 02.00 pm
02.00 pm - 03.00 pm
03.00 pm - 04.00 pm
04.00 pm - 05.00 pm
05.00 pm - 06.00 pm
06.00 pm - 07.00 pm Vinyasa Yoga06.50 pm - 07.50 pm
Sabine Merz
Vinyasa Yoga06.30 pm - 07.30 pm
Sabine Merz
07.00 pm - 08.00 pm
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
12.00 pm - 01.00 pm ZUMBA GOLD ®12.00 pm - 01.00 pm
Johnna Paulsen
Click on the class name to get additional info

Thursday